četvrtak, 05 oktobar 2017 08:02

"Mornar" savladao "Partizan" u dramatičnoj završnici

mor por

Košarkaši „Mornara“ savladali su u Sportskoj dvorani Topolica u Baru, u okviru 2. kola ABA Lige, ekipu „Partizana“ iz Beograda, sa rezultatom 83:81.

Barani su fantastično otvorili meč, već u prvoj četvrtini su stekli dvocifrenu prednost, da bi do kraja poluvremena „Mornar“ sačuvao prednost od 13 poena razlike. Nakon pauze, košarkaši „Partizana“ su pojačali odbranu, dok su Barani imali nekoliko izgubljenih lopti, što je dovelo do izjednačenja u posljednjoj četvrtini i više nego dramatične situacije u Sportskoj dvorani Topolica. Dok je publika posljednji minut gledala na nogama, u kojem je rezultat bio 81:81, u posljednjih nekoliko sekundi meča, Ros se odvažio i pogodio dvojku, čime je „Mornar“ trijumfovao sa 83:81.

Najbolji u domaćoj ekipi je bio upravo Ros sa 18 koševa, Nidam je dao 15 uz sedam asistencija, 13 koševa dao je Luković, po 12 Vranješ i Mićović. U ekipi “Partizana” najistaknutiji je bio Miler sa 20 poena.

Košarkaši "Mornara" u subotu, 7. oktobra gostuju ekipi "Mega Bemax-a".