ponedjeljak, 30 oktobar 2017 08:10

„Mornar“ savladao ekipu „Zadra“ u Topolici

Mornar Zadar II

Košarkaši „Mornara“ pobijedili su na svom parketu ekipu „Zadra“ sa rezultatom 80:70 (17:21, 18:12, 21:17, 24:20), u utakmici 6. kola ABA Lige.

Poslije relativno izjednačenog prvog poluvremena (35:33) za „Mornar“, u nastavku su Barani zaigrali mnogo sigurnije.

Najefikasniji u barskom timu bio je Derik Nidam sa 21, Uroš Luković ubacio je 18, dok je Ros meč završio sa 12 poena. U ekipi „Zadra“, koja je doživjela peti poraz, bolji od ostalih bili su Kristijan Krajina sa 15 i Džošua Bastik sa 14 poena.

Barski tim upisao je treći trijumf i poslije šestog kola ima polovičan učinak u dosadašnjem dijelu takmičenja.

„Mornar“ će u narednom 7. kolu, 5. novembra, igrati prvi ovosezonski crnogorski derbi u "Morači" protiv „Budućnost Volija“.

Mornar: Ćalić 2, Mićović 7, Needham 21, Mijović, Pavić 4, Shepherd 2, Vujošević, Mugoša 9, Raley-Ross 12, Vranješ 3, Bakić 2, Luković 18.

Zadar: Knowles 2, Bašić 9, Ivanov 8, Kraljević 4, Jelenković, Krajina 15, Bostic 14, Vuković 3, Brzoja 9, Špralja, Tomas, Božić 6.